In Den Haag Zuidwest wordt fietsen de komende jaren flink gestimuleerd en makkelijker gemaakt. Met het nieuwe project Heel Zuidwest Fietst komen er nieuwe activiteiten en meer ondersteuning om bewoners te helpen en te motiveren om te fietsen.
Er komt een breed aanbod aan fietsactiviteiten: hulp bij het kopen van een fiets, georganiseerde fietstochten, sportieve kennismakingen met wielrennen, BMX-en, mountainbiken en talentontwikkeling richting topsport. Het nieuwe project werd afgetrapt in het Zuiderpark.
De gemeente Den Haag werkt voor het project samen met een groot aantal organisaties, waaronder de Rabobank, sportbond KNWU, Stichting op de Fiets, HSK Trias, vrouwenfietsclub KEK, buurthuis Allekanten, Stichting Escamp voor Vrouwen, De Haagse Hogeschool, Werken aan Sportstad Den Haag (WSDH), Den Haag Fietst en de Nederlandse Toer Fiets Unie. Door ook lokale wijkorganisaties te betrekken, wordt de stem van de inwoners actief meegenomen in het project.
Tekst gaat door onder foto.
Foto: Gemeente Den Haag.
Leuk en makkelijk
"We zagen tijdens de vele fietsactiviteiten rondom de Tour of Holland al hoe fietsen leeft in de stad en hoe enthousiast mensen, jong én oud, worden van fietsen", zegt wethouder Hilbert Bredemeijer van Sport. "Wat mij betreft moet iedereen op de fiets stappen. In Zuidwest zijn er veel bewoners die te weinig sporten en voor wie fietsen niet vanzelfsprekend is, daarom gaan we fietsen zo leuk en makkelijk mogelijk voor ze maken."
"Veel buurten in Den Haag Zuidwest worden de komende jaren opgeknapt met betere fietsvoorzieningen", voegt wethouder Arjen Kapteijns van Mobiliteit toe. "Alleen betere voorzieningen gaan de mensen voor wie de fiets niet vanzelfsprekend is meteen over de streep trekken. Daarom ben ik blij om te zien dat er zoveel verschillende organisaties zijn die zich ook inzetten om Zuidwest aan het fietsen te krijgen."